A csirkecomb és csirkeszárny - ami gyakorlatilag a gyerekek csirkecombja - elég gyakori kaja nálunk, mert nagyon egyszerű és gyors, csak fűszer, és mehet be a sütőbe, egy óra múlva kész is. Néha pulykacomb-darabokat is fűszerezek ugyanilyen módon. És hogy ne legyen unalmas, hogy mármegintcsirke mindenféle módon szoktam ízesíteni.
Alap, hogy én nem egyesével szórom be a combocskákat, husidarabokat, hanem fogok egy edényt, abba teszek bele minden fűszert, néhány kanál olajat, összekeverem őket, majd beledobálom a húsokat is, összekeverem, és ha van idő, így teszem be a hűtőbe akár 1-2 napra is, de bármennyi idő jót tesz pácolás szempontból.
A legegyszerűbb a már sokat emlegett Ízes Múlt szárnyas fűszerkeverék, ezt keverem olajjal, sóval, és ennyi. De a sertéshúsossal is próbáltam már, az sem volt rossz.
A másik kedvenc a borsos-mustáros, ehhez még só is kell, de kevesebb, mint általában, mert a mustár felerősíti a sós ízt.
Nyerő még a fokhagymás-borsos csirke is, az apró lyukú reszelőn lereszelt, vagy fokhagymanyomón áttört fokhagymát keverem olajba, sóba és borsozom is a keveréket. Lehet bolondítani ezt is mustárral, de én nem szeretem a sokféle fűszert egy ételben.
Meglepően finom a ketchupos-mézes csirke, nem a megszokott hétköznapi íz, és nagyon szép pirosra sül. A férjem az ötlettől frászt kapott, alig akarta megkóstolni, de most már szereti nagyon. Egy kanál ketchuphoz egy kanál méz az arány, és sózni is kell a szokásos mennyiséget, amit általában használ az ember, ha csirkét sóz.
Aztán persze van, hogy megszáll az ihlet és a bors, só mellé vagdosok vöröshagymát, fokhagymát, paradicsomot, reszelek hozzá nagylyukú reszelőn paprikát, esetleg zellert, és mikor már tepsiben a csirke, szalonnaszeleteket teszek a tetejére. Ezt viszont kötelező pácolni, és rizzsel vagy törtkrumplival jobb, mert a levét, szaftját hozzá lehet keverni a körethez. Én ezt úgy szoktam, hogy sima sós-rizst/krumplit csinálok, de nem nagyon sózom, és ha kész a husi, kiszedem a husikat, a szaftot meg belekeverem az összes rizsbe, vagy a krumpliba.
A sütés úgy megy, hogy tepsibe fektetem ugye a combokat, a bőrösebb részével felfele, kb egy jó deci vizet öntök alá, 160-170 fokra beteszem a sütőbe. Ha megböködöm félig sülten a bőrét, szép ropogósra, és nem szárazra sül, mert a kevés zsírja locsolja a husit. kb egy óra alatt készre is sül forrólégkeverésen.
Ja, igen! Ha pici van a családban, egy fél combot vagy egy szárnyat félre lehet tenni neki, ami nincs erősen fűszerezve, a többivel együtt kisütni, és kész is a husiadag 2-3 napra :)